pon.. paź 3rd, 2022

Budownictwo

Narzędzia i ocieplanie budynków

Armaflex ACE Plus, czyli izolacja termiczna

1 min read

Na rynku dostępny jest bardzo szeroki wybór otulin izolacyjnych, jednak warto zwrócić uwagę na Armaflex ACE Plus, czyli taką izolację, która ma właściwości przeciwpożarowe, a wykonana została z syntetycznego kauczuku.

 

Armaflex ACE Plus- właściwości

 

Otulina może być scharakteryzowana jako izolacja kauczukowa, która jest bardzo elastyczna i ma bardzo dobre właściwości termoizolacyjne. Spełnia ona wymogi Zharmonizowanej Europejskiej Normy Wyrobu Budowlanego, dzięki czemu jest materiałem przetestowanym, kontrolowanym i ciągle doskonalonym. Wśród najważniejszych właściwości Armaflex ACE Plus można wyróżnić:

  • Odporność na przenikanie pary wodnej,
  • Trwałość,
  • Niski współczynnik przewodzenia ciepła, dzięki czemu jest uznawana za materiał przeciwpożarowy,
  • Redukuje straty energii,
  • Nierozprzestrzenia ognia

 

Armaflex ACE Plus- zastosowanie

 

Materiał bardzo dobrze sprawdza się w przypadku instalacji grzewczych, a także sanitarnych. Dodatkowo Armaflex ACE Plus może być stosowane w przypadku klimatyzacji, w instalacjach wentylacyjnych i chłodniczych. Warto zaznaczyć, że materiał jest odporny na temperatury rzędu od minus 50 stopni do plus 85 stopni. Właśnie dlatego mata jest polecana przede wszystkich do tych instalacji, które związane są z przepływem substancji lub powietrza zimnego lub neutralnego. Mata stworzona jest z kauczuku wysokiej jakości, dzięki czemu jest ona trwałym materiałem, który znajduje zastosowanie w budownictwie.

More Stories

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.