pon.. sty 24th, 2022

Budownictwo

Narzędzia i ocieplanie budynków

Piana poliuretanowa, czyli otulina PUR, wykorzystywana jest w izolacji i często porównuje się jej właściwości do materiałów takich jak styropian lub wełna. Warto jednak zaznaczyć, że piana PUR stosowana jest w formie natryskowej, co staje się popularnym rozwiązaniem w budownictwie.

 

Zalety pianki PUR

 

Lista mocnych stron otuliny PUR jest bardzo długa. Przede wszystkim należy zaznaczyć, że ma ona bardzo dobre właściwości termoizolacyjne, co ma kluczowe znaczenie w budownictwie. Właściwości te są nawet lepsze niż w przypadku styropianu oraz wełny mineralnej. Piana nie przepuszcza do wycieku ciepłego powietrza w zimie, natomiast w lecie nie pozwala na dojście gorącego powietrza do mieszkania lub z domu, gdzie zamontowana jest klimatyzacja. Wiąże się z tym oczywiście redukcja kosztów dla mieszkańców, ponieważ rachunki za ogrzewanie są niższe. Uznaje się, że można zaoszczędzić w ten sposób około 50% kosztów.  Kolejną zaletą jest łatwość montażu oraz szybkość, ponieważ proces docieplania natryskowego jest bardzo krótki.

 

Wady otuliny PUR

 

Warto zaznaczyć, że poza bardzo dużą liczbą zalet, należy także pamiętać o wadach tego rozwiązania. Przede wszystkim jest to materiał łatwopalny, co może spowodować, że dom lub mieszkanie bardzo szybko spłonie. Dużo pewniejszym materiałem pod tym względem jest wełna mineralna. Kolejną słabą stroną są wysokie ceny, ponieważ trzeba doliczyć nie tylko sam koszt pianki, ale także bardzo wysokie ceny montażu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.