pon.. paź 3rd, 2022

Budownictwo

Narzędzia i ocieplanie budynków

Izolacje kauczukowe

1 min read

Kauczuk to materiał pochodzenia naturalnego, ponieważ jest on otrzymywany z soku roślin, które można spotkać w klimacie tropikalnym. W budownictwie często korzysta się z kauczuku w formie mat lub pianek, które służą izolacji.

 

Zastosowanie mat kauczukowych w izolacjach

 

Kauczuk to materiał bardzo elastyczny i plastyczny, dzięki czemu można go dowolnie formować. Materiał ten jest stosowany w formie syntetycznej, zarówno do izolacji rur i klimatyzacji, jak i do wygłuszania hałasu w pomieszczeniach. Kauczuk syntetyczny wykorzystywany jest zwykle w następujących rodzajach izolacji:

  • Kanały wentylacyjne oaz klimatyzacyjne,
  • Chłodnictwo przemysłowe, zakłady przetwórcze,
  • Izolowanie rur, a także kanałów powietrznych,
  • Izolacje solarne

Kauczuk może być więc uznany za materiał, który ma bardzo szerokie zastosowanie, a także wiele potrzebnych właściwości. Uznaje się, że izolacje na bazie tego materiału są bardzo innowacyjne i dodatkowo mają własności akustyczne.

 

K- FLEX ST – przykład maty kauczukowej

 

Jednym z rodzajów mat izolacyjnych, które zostały stworzone z syntetycznego kauczuku są maty typu K-FLEX ST, których szerokość wynosi jeden metr lub półtora metra. Maty te znajdują zastosowanie w izolacjach termicznych, a także dodatkowo pełnią ochronę przeciw- kondensacyjną. Stosuje się je także w izolacji klimatyzacji, a także w instalacjach chłodniczych i wentylacyjnych. Warto dodać, że istnieje kilka rodzajów K-FLEX ST, czyli maty w wersji zwykłej, samoprzylepnej lub wykończone aluminium.

More Stories

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.