pon.. maj 16th, 2022

Budownictwo

Narzędzia i ocieplanie budynków

Otuliny z pianki poliuretanowej

1 min read

Coraz bardziej popularne są izolacje natryskowe, które wykonywane są przy pomocy otuliny PUR, czyli z pianki poliuretanowej. Staje się ona konkurencją dla wełny oraz dla styropianu, ponieważ natrysk jest bardzo dobrym sposobem izolowania.

 

Otulina PUR- rodzaje

 

Pianka poliuretanowa jest uznawana za jeden z najszybszych sposobów ocieplania. Na budowie, materiał ten wytwarza się ze specjalnej mieszanki, a nanosi się go za pomocą agregatu. Dostępne są dwa rodzaje otuliny PUR:

  • Piana zamkniętokomórkowa, która zbudowana jest z zamkniętych pęcherzyków, dodatkowo jest ona lekka i ma dobrą izolację termiczną oraz jest odporna na wodę, natomiast po tym, jak wyschnie jest twarda oraz sztywna,
  • Piana otwartokomórkowa, która częściowo może budzić skojarzenia z gąbką, a jest to materiał o bardzo dobrych właściwościach termoizolacyjnych i paroprzepuszczalna; jest ona lekka, jednak warto zaznaczyć, że ma gorszą izolację termiczną od piany zamkniętokomórkowej

 

Otulina PUR – zalety i wady

 

Piana PUR jest więc materiałem, który posiada wiele zalet. Przede wszystkim otulina ta jest dobrym izolatorem termicznym, a dodatkowo jest lekka i odporna na wodę. Warto jednak poznać wady tego rozwiązania. W przypadku piany zewnątrzkomórkowej po kilku latach, materiał traci swoje własności izolacyjne. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest jednak wykorzystanie izolacji natryskowych do docieplania, ponieważ możliwe jest wypełnienie przestrzeni między innymi elementami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.